Zobu taisnošana (ekstrakcija)

Zobu taisnošanas (ekstrakcijas) cenas:

Slīpi sakļauta zoba izņemšana – € 30

Nesarežģīta pastāvīgā zoba izņemšana – no € 50

REZERVĒT BEZMAKSAS KONSULTĀCIJU

Danties rovimas, šalinimas Vilniuje su kainomis

Zobu taisnošana: kad nepieciešama zobu ekstrakcija

Zobu sāpes? Dīvaina garša mutē? Zobu sāpes ir ļoti nepatīkama lieta, ko mēs visi esam piedzīvojuši. Ja jums sāp zobs, nekavējoties dodieties pie zobārsta un veiciet pārbaudi. Ātra pārbaude var glābt zobu. Tomēr retos gadījumos zobu glābt nav iespējams un tas ir jāizņem. Zobu ekstrakciju parasti veic, lai glābtu zobu un novērstu turpmākas komplikācijas un infekcijas. Procedūra nav ilga, lai gan cilvēki bieži domā citādi. Tā ir nesāpīga un ilgst līdz 30 minūtēm.

Rezervējiet bezmaksas tālruņa konsultāciju + 370 699 99911 vai info@dantugydytojas.lt – Tuvākajā laikā tiksimies implantoloģijas klīnikā V. Gerulaičio g. 1-26, Viļņā.

Kada būtina atlikti danties rovimą?

Tikai zobārsts var noteikt, vai jums ir nepieciešama zoba ekstrakcija, pēc tam, kad ir pārbaudījis jūsu sāpošo zobu. Zobārsts izlems, cik nopietns ir zobs un vai to ir vērts labot. Bojātu zobu ne vienmēr ir vērts labot, jo tas tik un tā būs jāizvelk – bojāta zoba sakni ir daudz grūtāk izraut, jo sakne sāk bojāties. Bojāts zobs var inficēt blakus esošos zobus, izraisot strutas, žokļa cistas un citus nepatīkamus faktorus. Šie faktori var padarīt ārstēšanu ilgstošu un sarežģītu, tāpēc nav ieteicams ilgi kavēties un, ja jūtat sāpes vai sliktu elpu, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar ārstu. Zobu ekstrakciju var veikt arī kuņģa problēmu vai greizu zobu un ortodontiskās ārstēšanas gadījumā. Bieži gadās, ka vairāki zobi kļūst nepareizi izstiepti un aug greizi, ko var novērst, veicot zobu taisnošanu. Var arī izņemt nepietiekami attīstījušos zobus vai zobus, kas ir daļēji izšķīlušies. Ja šie zobi netiek laicīgi kopti, pacientam var būt grūti uzturēt mutes dobuma higiēnu, un tas var izraisīt slimību vai citu patoloģiju attīstību.

Zobu taisnošana

Zobu ekstrakcijai jābūt savlaicīgai

Iespējams, katrs klients cenšas saglabāt zobu, un tas ir normāli, taču ikvienam ir jāpieņem šāds lēmums, apzinoties, ka tas var kaitēt zobam un apkārtējiem. Zobārstam ir jākonsultē pacients, kā uzlabot situāciju, lai viņš vai viņa varētu būt vesels un apmierināts ar saviem zobiem. Savlaicīgi neizārstējot zobu, situācija var tikai pasliktināties, un nav cerību zobu glābt, jo neizārstēšana var novest pie patoloģijām, kuru ārstēšana var izmaksāt lielu naudu, un galarezultāts var nebūt tik patīkams, kā gaidīts. Bieži sastopams arī iekaisums, kas attīstās zem zoba. Iekaisuma gadījumā var tikt bojāti arī kaulaudi, un šādā gadījumā zobu implanti var kļūt dārgi un sarežģīti, jo īpaši gadījumos, ja tie ir novārtā atstāti un beidzas ar periodonta slimībām, kas galu galā prasa ALL-ON-4 zobu implantācijas procedūru (cena). Nobeigumā jāuzsver, ka nevajag steigties glābt zobu, bet gan izpētīt zobu glābšanas iespējas un tad pieņemt lēmumu.

Kas man jādara pēc zoba ekstrakcijas?

Pēc zoba ekstrakcijas var būt vērojama asiņošana, kas ir pilnīgi normāli, jo smaganas ap zobu ir bojātas. Pēc zoba ekstrakcijas aptuveni pusstundu mierīgi jāpavada ar pārsēju, lai asiņošana norimtu un ārstēšana varētu turpināties. Cik ilgi sāp pēc zoba ekstrakcijas? Ārsts Jums iedos medikamentus sāpju remdēšanai. Sāpes parasti ilgst nedēļu vai divas, bet ar katru dienu tās kļūst arvien mazākas. Pēc zoba ekstrakcijas smaganas var būt nepieciešams sašūt, jo dažkārt smaganas pašas nedzīst. Pēc tam tiek izmantots zobu diegs, ko pēc 10 dienām noņem. Dažreiz tiek izmantots šķīstošs zobu diegs, kas pēc 2-3 nedēļām izšķīst pats no sevis. Pēc zoba ekstrakcijas procedūras ieteicams izvēlēties mīkstu pārtiku, lai vairāk nebojātu smaganas, nelietot alkoholiskos dzērienus, karstu ēdienu un nesmēķēt. Viens no ieteikumiem ir arī pirmās 24 stundas netīrīt zobus. Cik ilgā laikā pēc zoba ekstrakcijas brūce sadzīst? Parasti tas parasti aizņem līdz divām nedēļām. Ja bijušā zoba vietā ir pietūkums, ņem aukstā ūdenī samērcētu pārsēju un uzklāj to uz vietas. Aukstais pārsējs nomierinās zobu un padarīs to patīkamāku. Pēc zoba izraušanas parasti nav komplikāciju, var rasties tikai pietūkums, sāpes un neliela asiņošana.

Sajūtas pēc zoba ekstrakcijas.

Zobu ekstrakcija var izraisīt drudzi, asiņošanu, sejas pietūkumu un kakla sāpes. Tās visas ir normālas zobu ekstrakcijas reakcijas. Ņemiet vērā, ka, izraujot zobu, arī organisms reaģē un cenšas atjaunot pirms tam pastāvējušo stāvokli. Tāpēc neuztraucieties un nekavējoties dodieties pie ārsta šo sūdzību gadījumā. Parasti šīs sajūtas izzūd 5-10 dienu laikā.

KURU KLĪNIKU IZVĒLĒTIES?

Zobu taisnošanu var veikt jebkurā zobārstniecības klīnikā, taču nevajadzētu steigties pieņemt lēmumu. Mērķis vienmēr ir veikt zobārstniecības procedūras pēc iespējas profesionālāk, tāpēc ir labi izpētīt pacientu atsauksmes un izvērtēt, vai došanās uz klīniku būs pietiekami ērta. Ja meklējat klīniku, kas piedāvā salīdzinoši lētu zobu taisnošanu, arī cenai vajadzētu būt vienam no svarīgākajiem kritērijiem.

Kāpēc ieteicams atjaunot izrauto zobu?

Kad zobs ir izņemts, to ieteicams aizstāt ar implantu, kas novērš žokļa kaula kaula kušanu, novērš sejas izmaiņas, atvieglo košļāšanu utt. Jaunais implants tiek ieskrūvēts. Lai līdz minimumam samazinātu žokļa kaula bojājumus, jauno implantu ieteicams ieskrūvēt gada laikā pēc vecā zoba izņemšanas. Tā kā šī procedūra ir dārga, daži zobārsti pieļauj iespēju maksāt pa daļām, tāpēc nevajadzētu rasties problēmām.